Kim jesteśmy

Biznes od 30 lat

DAGMA zatrudnia dziś blisko 150 osób, prowadząc działalność w trzech obszarach - dystrybucja rozwiązań bezpieczeństwa IT, szkolenia oraz najem pomieszczeń konferencyjnych, dystrybucja ceramiki budowlanej i wyposażenia łazienek.

Pomysł na firmę zrodził się pod koniec lat 80-tych. Wtedy to trzech absolwentów ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Katowicach postanowiło zaangażować swoje oszczędności w działalność biznesową, opartą na handlu zagranicznym. Początkowo szukali oni dochodowej niszy, którą mogliby z sukcesem zagospodarować na raczkującym wtedy rodzimym, wolnym rynku.

Po latach inwestowania w różne obszary biznesowe, firma wyspecjalizowała się w dystrybucji rozwiązań IT. Wkrótce potem równolegle rozwinięto odrębny pion biznesowy – handel ceramiką budowlaną oraz artykułami wyposażenia łazienek.

Podjęte przez właścicieli decyzje okazały się słuszne, dzięki czemu niewielka początkowo firma przekształciła się w pokaźne, stabilne i szanowane na lokalnym i krajowym rynku przedsiębiorstwo.

DAGMA nieustannie poszukuje nowych obszarów biznesowych, w które mogłaby z sukcesem zainwestować. W 2008 firma rozpoczęła m.in. działalność w branży szkoleniowej, tworząc kolejny pion biznesowy. W 2012 powołałano do życia spółkę córkę Anzena sp. z o.o., zajmującą się dystrybucją rozwiązań do backupu. W 2013 uruchomiono projekt DagmaArt, którego celem jest promowanie malarstwa współczesnego.

Fakty

Nazwa firmy: DAGMA
Rok założenia: 1987
Zatrudnienie: 150 osób
Forma działalności: Spółka z o.o.
Kapitał zakładowy: 75 000 zł

Model operacyjny

Struktura spółki odwzorowuje rzeczywisty model działalności firmy. Cztery obszary działalności funkcjonują jako odrębnie zarządzane działy firmy, podlegające bezpośrednio zarządowi. Niezależnie od tych obszarów funkcjonuje dział finansowo-prawny, zajmujący się obsługą całej spółki.

 

Struktura firmy

Piony biznesowe

Bezpieczeństwo IT

Sprowadza do Polski innowacyjne technologie i rozwiązania bezpieczeństwa IT. Zapewnia pełne wsparcie techniczne dla oferowanych produktów, pomaga przy wdrażaniu konkretnych narzędzi w sieciach firmowych oraz doradza w zakresie tworzenia polityk bezpieczeństwa IT.

www.dagma.eu  |  tel. 32 793 11 00

 

Szkolenia IT

Nowoczesne centrum konferencyjno-edukacyjne. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków szkoleniowych w regionie. Szkoli w zakresie kluczowych umiejętności miękkich (szkolenia biznesowe) oraz specjalistycznych umiejętności informatycznych (szkolenia IT).

szkolenia.dagma.eu  |  tel. 32 793 11 80

 

Płytki Łazienki

Posiada w swojej ofercie płytki ceramiczne i gresowe, chemię budowlaną oraz wysokiej klasy artykuły wyposażenia łazienek. Współpracuje z włoskimi producentami, których produkty znane są na całym świecie. Proponowane rozwiązania zdobią liczne domy, galerie handlowe i budynki użyteczności publicznej. Firma doradza w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz.

www.dagmaplytki.pl  |  tel. 32 255 69 00

 

DagmaArt

Projekt, którego celem jest rozpowszechnianie malarstwa współczesnego. Wprowadził do Polski giclée, czyli limitowane edycje kolekcjonerskich prac na płótnie i papierze. Dagma Art współpracuje z uznanymi polskimi twórcami, a jej obrazy stanowią zarówno atrakcyjny element wykończenia wnętrz, jak i inwestycję.

www.dagmaart.com  |  tel. 32 793 12 82

 

DagmaPhoto

Firma wywodząca się z pasji do fotografii jednego z członków zarządu spółki DAGMA. Dysponuje zapleczem sprzętowym, organizacyjnym i logistycznym, umożliwiającym świadczenie najwyższej jakości usług fotograficznych w dowolnym zakątku świata.

www.dagmaphoto.com | tel. 32 793 11 91

 

Spółki zależne:

ANZENA

Anzena sp. z o.o.

Spółka zależna firmy DAGMA, utworzona w sierpniu 2012 roku. Oferuje rozwiązania do backupu, szyfrowania danych, ochrony brzegu sieci, zarządzania urządzeniami mobilnymi oraz przechowywania danych. Prowadzi szkolenia, konferencje oraz webinaria dla specjalistów IT z całej Polski.

www.anzena.eu  |  tel. 32 420 90 90